Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/1_veresnya/dokumenti/img090.jpg /Files/images/ДПА 1.jpg

Дев`ятикласникам 2017/2018 року випуску потрібно здавати три іспити:

УКРАЇНСЬКА МОВА;

МАТЕМАТИКА;

ПРЕДМЕТ ЗА ВИБОРОМ У ВИГЛЯДІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ІНОЗЕМНОЇ МОВИ, ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ТА ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ,ПРАВО, ГЕОГРАФІЯ, БІОЛОГІЯ, ХІМІЯ, ФІЗИКА АБО ІНФОРМАТИКА;

Зміст іспитів та вимоги до білетів

ДПА з української мови

Підсумкова атестація з української мови належить до числа обов'язкових. Вона проводиться у формі письмового диктанту, в рамках якого оцінюється орфографічна і пунктуационная грамотність учнів, уміння правильно писати слова, вживати правила орфографії і пунктуації, а також оформляти роботу відповідно до вимог. Тезісні характеристики ДПА:

атестація проходить протягом 60 хвилин;обсяг диктанту повинен становити від 160 до 170 слів;на початку іспиту вчитель повинен зачитати весь текст, дати пояснення щодо його змісту, лексичного значення слів і особливостей правопису;кожне речення тесту читається наступним чином: учитель читає все речення цілком, потім повторять по частинах (в цей час учні пишуть), а потім ще раз повторює пропозицію;в процесі диктування потрібно вказувати місце, в якому починається новий абзац;в кінці вчитель ще раз читає весь текст, щоб учні змогли зробити перевірку роботи і виправити можливі помилки.

Оцінка диктанту проводиться згідно з такими критеріями:помилки в орфографії і пунктуації оцінюються однаково;помилки, допущені в одному і тому ж слові, вважаються за одну, але однотипні помилки, допущені в різних словах, вважаються різними;при підрахунку помилок потрібно ділити їх на грубі і негрубі (виключення, заміна розділового знака, вживання не і ні іт. д.);помилки на правила, які учні ще не проходили в 9-му класі, повинні бути виправлені, але не враховуються при підрахунку;робота, в якій допущено більше п'яти виправлень, оцінюється на 1 бал менше;бали потрібно розподіляти за таким принципом: 15-16 помилок і більше – 1 бал, 13-14 – 2 бали, 11-12 – 3 бали, 9-10 – 4 бали, 7-8 – 5 балів, 5-6 – 6 балів, 4 – 7 балів, 3 – 8 балів, 1 груба і одна негруба – 9 балів, 1 – 10 балів, 1 негруба – 11 балів, 0 – 12 балів.

ДПА з математики

Математичний іспит пишеться протягом 135 хвилин, якщо він призначений для учнів середніх шкіл без спеціалізації за математики, і 180 хвилин, якщо випробування проводиться для спецклассов. Співвідношення кількості завдань з курсів алгебри і геометрії – 2:1. Квитки розробляються так, щоб охопити програму з 5 по 9 класи. Роботу можна розділити на три частини:

перша – від 10 до 12 завдань, сформульованих у тестовій формі так, щоб учень вибрав одну правильну відповідь із 4-5 варіантів;друга – від 4 до 6 завдань у вигляді відкритих тестів, на які потрібно дати коротку відповідь;третя – 3-4 завдання відкритої форми, у яких учневі треба буде дати розгорнуту відповідь (вирішити завдання і пояснити логіку і порядок вирішення). Ці завдання оцінюються на максимум балів тільки в тому випадку, якщо учень зумів обгрунтувати кожне проведене дію.

Кiлькiсть переглядiв: 165

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.