Повернутися до звичайного режиму

Епідемічна ситуація із кору

Згідно повідомлень Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ) з 2017 року в Україні зареєстровано понад 70 тисяч випадків захворювання на кір серед населення. При цьому від ускладнень кору, за вказаний період, померло 29 хворих.

З 2017 року, третій рік поспіль, в Україні і у Сумській області спостерігається епідемічний підйом захворюваності на кір, що не було характерно за останні 15 років:

Роки Україна Сумська область Глухівський район
Всього випадків В т. ч. смертельні Всього випадків В т. ч. смертельні Всього випадків В т. ч. смертельні
2016 р. 102 - - - -
2017 р. 4782 5 8 - - -
2018 р. 52349 16 299 - 1 -
За 7 тижнів 2019 р. 21355 8 70 - - -

При цьому у 2018 році Україна опинилась на першій сходинці в рейтингу країн Європи за кількістю людей, які захворіли на кір.

По Сумській області найбільша кількість хворих реєструється в м. Суми, Шостка та Білопільському районі.

Серед захворілих на кір в Україні – переважають діти. В області, навпаки, протягом 2018-2019 років дорослі становили близько 70% від загальної кількості захворілих. При чому у значної частини хворих перебіг захворювання – тяжкий.

З метою попередження ускладнень кору в Україні проводиться планова імунізація проти кору дітям у віці 12 місяців та у 6 років згідно Календаря щеплень. Увага батьків звертається на його дотримання – саме в Ваших руках здоров’я Вашої дитини!

Планова імунізація населення від кору була запроваджена у 1968 році. Штучний імунітет з часом поступово знижується, тому хворіють і дорослі люди. Але, важких випадків, а тим більш летальних, серед реально щеплених осіб не зафіксовано.

Вакцинація – основний метод запобігання інфекційним захворюванням. Це ефективний профілактичний метод. Метою вакцинації є формування імунітету саме проти цього інфекційного захворювання та його ускладнень.

Так, в Глухівському районі один із найнижчих рівнів захворюваності на кір в області. Але, погіршується ситуація в сусідніх районах – в м. Шостка – вже сім випадків цього року, в Кролевецькому районі – 4 випадки.

В такій ситуації важливим є:

- своєчасне проведення планових профілактичних щеплень для дітей;

- вакцинація груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони), а також студентів навчальних закладів;

- якщо Ви контактували з хворим на кір – якнайшвидше зверніться до свого сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи треба Вам зроби щеплення проти кору;

- дотримання протиепідемічного режиму в приміщеннях з проведенням дезінфекційних заходів та режиму провітрювання (тим більш у період підйому захворюваності на ГРВІ);

- дотримання режиму ізоляції хворої особи протягом 21 дня (незважаючи на поліпшення стану організму);

- заборона приймання в дитячий колектив осіб без відомостей про щеплення (виняток – медичні протипокази).

Завідуюча Глухівського відділу

Сумського лабораторного центру

МОЗ України Марина Матвієнко

Кiлькiсть переглядiв: 322

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.